2019. május 18., szombat

PetMed Express. Egy lehetséges felvásárlási célpont




Képtalálat a következőre: „petmed express”


Próbálgatván különböző szűrőbeállításokat, belefutottam PetMed Express (PETS) nevű, vényköteles és szabadforgalmú (kis)állatgyógyszerek internetes kereskedelmével foglalkozó small cap vállalatba.

A cég a legtöbb elemző radarszintje alatt operál. Összesen,talán ha 3-4 elemző követi őket.
A célár konszenzusuk 50 körüli értékről 20-ra esett egy év leforgása alatt.

Az (eddigi) utolsó pofont a május 06-n megjelent gyorsjelentés csalódást keltő adatai jelentették. Ha egyenként kivesézzük a cég mutatóit relatív és abszolút értelemben, azt találjuk,hogy ennek a mélyrepülésnek okát valahol másutt kell keresni, hiszen a számok mind egyértelműen magasabb értékeltséget predesztinálnak. Nem találtam erre más okot, mint a 2017 óta PetSmart tulajdonolta chewy,com-t. A céget (chewy.com) 2011-ben alapították. Mivel csak most lesz neki IPO-ja, pénzügyi adatai csak részben érhetők el, másrészben szóbeszéd alapját képezik. Nos az hírlik, hogy 4Mrd$ körül értékelik a vállalatot (de csak 100Mio-t visznek tőzsdére), miközben 3.5Mrd$ árbevétel mellett 340Mio$ vesztesége volt 2018-ban. Olvasom, hogy 20Mrd$ körülire becsülik a cég EV-t. Piaci hírek szerint rendkívül agresszíven tör a piaci részesedésének növelésére és most be akar (vagy már be is lépett) a gyógyszertermékek piacára.
Nos, én ezt gondolom Pet Med Express (szerintem eltúlzott) mélyrepülése alapvető okának. Tudni illik, hogy PETS mindösszesen 20Mio kibocsátott részvénnyel és 400Mio$ kapitalizációval rendelkezik.

PETS árbevétele és bruttó árrése (GM) egyelőre intakt. Azzal azért tisztában kell lenni, hogy a belépési korlát erre a piacra nem túlságosan magas, árrése nyomás alatt van. Ágazatában egyelőre kiemelkedő a bruttó fedezet értéke. Amennyiben tovább tudja növelni árbevételét, úgy a meglévő részvényállomány szinten tartása esetén a nagyobb volumen és szigorú költséggazdálkodás  kompenzálhatja az esetlegesen csökkenő margin negatív hatását az egy részvényre jutó eredményre.








A vállalat tele van készpénzzel, nincs adóssága, alapvetően inkább részvény visszavásárló.
Nem meglepő módon (hasonló karakterisztikájú cégekhez hasonlóan) találkozunk náluk is részvényjuttatási programmal, ami esetükben mérsékelt (elfogadható) mértékű, nem több mint a FCF 7%-a.

Többféle értékelésem szerint 30$ körüli célár nem eltúlzott, tekintetbe véve a kockázatokat.
A készpénzállomány növekedése előbb-utóbb rendkívüli osztalékfizetéshez, vagy nagyobb mértékű részvény visszavásárláshoz vezethet. Ilyet (rendkívüli osztalékfizetés) láttunk már esetükben 2012-ben, amikor 1$-t fizettek részvényenként. A rendszeres osztalék egyébként növekvő és az osztalékhozam kiemelkedő.
Forrás: saját elemzés

Pillanatnyi osztaléka 5.6%, 50 % körüli, trendszerűen csökkenő FCF kifizetési mértékkel. Ritkán érhető el ez az osztalékszint.
Forrás:yieldchart.com

Miután CAPEX elhanyagolható , a visszatartott FCF tovább növeli a cégben lévő cash-t és a nyomást arra, hogy kezdjenek vele valamit. Az esetleges részvényvisszavásárlás számításaim szerint részvényesi értéket építő, hiszen kb 50% biztonsági margin van az árban, más számítás szerint 19 P/E körül van a break even pont.


Értékeltségét nézve a jelenlegi 10.5 körüli PE jelentős alulértékeltséget mutat a 10 és 5 éves 16.5 és 19-hez képest. Különösen annak figyelembevételével, hogy a korábbi magasabb PE nem EPS csökkenésnek köszönhetően állt elő.
Forrás: marketscreener.com

Azt gondolom, hogy az árfolyam nyomás alatt marad a következő jelentésig (július 22), akkor viszont már jó esélyt látok emelkedésre.
Halvány pozitív divergenciát vélek felfedezni MACD-vel.

Nem spekulálnék rá feltétlenül, de jó esélyt látok arra, hogy felkelti az akvirálni szándékozók figyelmét (legyen az akár PetSmart, Amazom, vagy más). 6.5 körüli Acquirer’s Multiple és hitelmentes múltjával kiváló  felvásárlási célpont lehet.

Keveseket érdekel, de talán érdemes megemlíteni, hogy a gyorsjelentés után nagyot csökkenő, értékében még mindig magas IV drága opciókat eredményez. 


December 20-i lejáratra 20-as strike-on 2.6 a PUT extrinsic, ami kiírás esetén 2.6/(20-3.15)=15.4% hozamot eredményez 244 nap alatt BEP-re vetítve, ha az árfolyam a jelenlegi 19.3 szinten zár a lejárat napján.



Aki foglalkozik opciókkal,előbb-utóbb szembetalálkozik az implied dividend fogalommal. A PUT opciókba ágyazottan megjelenik a részvények  után negyedévente kapott 0.27$ osztalék tökéletes put/call paritás esetén. Esetünkben az implicit osztalék 4.7%, szemben a részvénybirtoklás esetén kapott 5.6%-kal. Mégis inkább a PUT kiírást tartom kedvezőbbnek, mert az itt elvárt letéti követelmény jóval kisebb, mint a részvényvásárlás cash igénye és annak ellenére, hogy sérül a put/call paritás, az elméleti kockázatmentes hozam nem érhető el, mert a tágra húzott bid/ask spred-en keresztül az árjegyzők gondoskodnak erről.
Persze, ha az árfolyam kitör 23 fölé a tartási idő alatt, az FOMO érzést kelthet sokakban. Személy szerint én elfogadom ezt, mert sokat könnyít a helyzeten, ugyanis nem kell arra várni, hogy mikor éri el a célárat, vagy mi legyen a célár. Lejáratkor vége az egész mutatványnak és kapok a prémiummal megegyező BEP csokkenést mellékhatásként.